Masáže

 

Klasická masáž
Masáž je činnosť, pri ktorej pomocou rúk priaznivo ovplyvňujeme zmeny vyvolané chorobou alebo námahou a chceme posilniť a zvýšiť celkovú odolnosť organizmu. Podporuje odstraňovanie látok vyvolávajúcich stres a únavu, zmierňuje bolestivosť a stuhnutosť svalstva, zlepšuje vstrebávanie krvných výronov a edémov. Pri klasickej masáži dochádza k prekrveniu kože, zlepšeniu krvného obehu a toku lymfy, čím sa urýchľuje odstraňovanie nepotrebných produktov latkovej výmeny. Má celkový povzbudzujúci alebo upokojujúci účinok na telesnú a duševnú výkonnosť.

Reflexná masáž chrbta
Patrí medzi liečebné masáže, ktorými ovplyvňujeme chorobné procesy. Reflexnou masážou pôsobíme na nervový systém, ktorý je hlavným riadiacim systémom v organizme. Cieľom je vyhmatať zmeny na perioste, svaloch, fasciách, podkoží a koži a odstránenie ťažkostí vyvolaných ochorením. Reflexnou masážou sú vyvolané lokálne pocity ako tupý tlak, začervenanie a trenie ale aj vzdialené reakcie ako búšenie srdca, bolesť brucha, potenie, pocit únavy . Túto metódu môžeme využiť pri funkčných poruchách chrbtice, pri diskopatiách, cervikokraniálnom syndróme, cervikobrachiálnom syndróme, lumboischiadickom syndróme, reumatoidnej artritíde, pri cievnych poruchách ako aj pri funkčných a chronických ochoreniach vnútorných orgánov.

Reflexná masáž chodidiel
Reflexná terapia pracuje podľa holistického princípu a zaoberá sa celým telom, mysľou a duchom tak ako sú navzájom prepojené. Je to masáž reflexných plôch a bodov na chodidlách a stimulujú sa reflexy vnútorných orgánov, žliaz a časti tela podobne ako pôsobí masáž na povrchu tela. Každému orgánu ľudského telá prislúcha reflexná plôška na chodidle a trením alebo stláčaním ho môžeme pozitívne ovplyvniť. Reflexná terapia sa dá využiť na diagnostiku ako aj na terapiu a prevenciu a pomáha zlepšovať alebo udržiavať celkový stav organizmu.

Lymfodrenážna masáž
Manuálna lymfodrenáž je špeciálna technika, ktorá využíva jemné prehmatávanie kože, čím stimuluje lymfatický systém a podporuje tok lymfy. Pomocou masáže sa zlepšuje krvný a lymfatický systém, urýchľuje sa čistenie organizmu, pomáha zbaviť sa tela škodlivých a nepotrebných látok, zmierňuje opuchy, prekrvuje podkožie a je veľmi účinným proti celulitíde. Manuálnou technikou sa uvoľnia lymfatické uzliny a spriechodnia lymfatické cesty, čím sa organizmus rýchlejšie zbavuje toxínov a odpadových látok. Využívajú sa jemné, ľahké krúživé pohyby a aby bola masáž účinná je potrebné vykonávať 60 – 120 minút.

Bankovanie
Bankovanie je veľmi stará metóda, známa už od stredoveku. Pod bankovaním sa rozumie prikladanie sklenených baniek na telo, s nahriatým vzduchom. V bankách sa vytvorí podtlak, čo spôsobí ich prisatie na pokožku.  Podtlakom vzniká krvný výron, kde sa zvýši prívod krvi a kyslíka. Pomáha k odstráneniu bolesti, uvoľneniu spazmov, zlepšuje krvný obeh, vyťahuje  škodlivé látky z ľudského tela a obnovuje funkciu nervového systému. Banky sa prikladajú na chrbát, ale pri určitých liečebných procesoch aj na hrudník, brucho, podbruško, lakte, stehná, kolená a chodidlá. Túto metódu môžeme využiť pri liečbe bolesti, problémoch s krvným obehom, dýchacími problémami, svalových spazmoch, problémoch so zažívacím traktom, bolestiach hlavy, reumatizme a chronickej únave.

Mäkké techniky
Mäkké techniky alebo manipuláciu mäkkých tkanív, zaraďujeme medzi špeciálne techniky, ktorými ovplyvňujeme reflexné zmeny vo svaloch a v podkoží. Využívajú sa na uvoľnenie povrchne uložených svalov, šliach, skrátených svalov a jaziev. Mäkké techniky aplikuje fyzioterapeut. Používa techniky ako napríklad kožná riasa, spojivová masáž miernym tlakom, alebo pretiahnutie kože v miestach hyperalgických zón. 

Masáž lávovými kameni
Masáž horúcimi lávovými kameňmi (hot stones massage) patrí medzi najlepšie terapie na celkovú renegeneráciu a relaxáciu organizmu. Táto masáž sa vykonáva pomocou špeciálnych hmatov a teplých lávových kameňov. Kombinácie tepla a dotykov nahriatych lávových kameňov patrí právom ku kráľovnám masáži a pre klientov sa stáva nezabudnuteľným zážitkom. O blahodarných účinkoch lávových kameňov vedeli už starí Číňania, Mayovia a tak isto boli obľúbené u starých Inkov a Indiánov. Lávové kamene sú vulkanického pôvodu a majú mimoriadne silnú energetickú vibráciu. Prenos tepla a energie zlepšuje prenos kyslíka, detoxikuje a stimuluje organizmus, okysličuje tkanivá a má pozitívny účinok na lymfatický a krvný systém. Masáž lávovými kameňmi prináša uvoľnenie, odstraňuje stres a napätie, zlepšuje metabolizmus a krvný obeh.

Nu SkinGalvanic spa systém II
Zodpovedá váš vek vášmu výzoru? Udržujte ho pod kontrolou pomocou Nu Skin®  a. ageLOC® technológiou, ktorú vyvinula spoločnosť Nu Skin®. Tento jedinečný a vlastný prístup k vede o starnutí sa zakladá na objavení super označovateľov viažucich sa na starnutie alebo– „arSuperMarkerov“. Exkluzívna ageLOC® technológia spoločnosti Nu Skin® sa zameriava na tieto arSuperMarkery, ktoré sú základnými zdrojmi starnutia a ovplyvňujú to, ako starneme. Veda ageLOC® vyrovnáva tieto arSuperMarkers s ich mladistvými vzormi aktivity a túto vedu zavádza do vývoja výrobkov spoločnosti Nu Skin®.
Odomknite tajomstvo mladšieho vzhľadu s ageLOC® Edition Nu Skin Galvanic Spa Systém II. Odhaľte sviežu, žiarivú, hebkú pleť a zjemnite a znížte vzhľad vrások. Výsledky sú tak pozoruhodné, že vaša mladistvá pleť bude udivovať ľudí zaujímajúcich sa o váš vek a vaše tajomstvo. Pri tomto ošetrení pleti sa využívame Nu Skin Galvanic Spa System II pleťové gély s obsahom agelLOC® – patentovanej technológie, ktorá sa zameriava na známky starnutia priamo v zdroji ich tvorby. Tieto pleťové gély pretvárajú unavenú a vystresovanú pokožku, na pleť ktorá je okamžite svieža, hydratovaná, neuveriteľne čistá a hebká. Účinky sú popisované ako prevencia expresie voľných radikálov spojených s arNOX enzýmom. Táto prevencia môže pomôcť spomaliť starnutie, ktoré môže byť spôsobené intenzívnou tvorbou voľných radikálov. Ošetrenie pleti trvá cca 30 – 45 min.